fbpx

Öncelikle bu yazıya geldiyseniz hizmetimizle ilgilendiğinizi varsayabiliriz. Bunun için size şimdiden teşekkür ediyorum. Tahminim o ki sunum hazırlama süreci, iş hayatınızın önemli bir bölümünü alıyor ve büyük bir bunu hafifletmek istiyorsunuz. Aynı zamanda sunumlarınızı daha anlaşılır, akıcı ve tasarım diliyle sizi daha iyi temsil eder nitelikte olmasını amaçlıyorsunuz. Sunum ajansı çalışma süreci de en az aldığınız sunum hizmeti kadar nitelikli olmak zorunda.

Sunum Yaptır sunum ajansı olarak sunum hizmetinin niteliğinden bahsederken şu 3 şeyi anlıyoruz.

  1. Sizi, duygu ve düşüncelerinizle başkalarına aktarabilecek kadar doğru anlayabildik mi?
  2. İşinizi teslim etme sürecinizi nasıl sürtünmesiz bir akışa dönüştürebiliriz.
  3. İşinizi teslim ettikten sonra yazılı ve tasarımsal beklentilerinizi nasıl tamamlayabiliriz?

Bu çalışma süreci modelimizle sizi eksiksiz bir şekilde ve en kestirme yoldan anlamayı amaçlıyoruz. Bununla birlikte teslim ve revize iş sürecini size zaman kaybettirmemek açısından minimuma indirmeyi hedefliyoruz. Sizinle tanışmamızdan itibaren işinizi teslim etmemize giden süreci yazının devamında öğrenebilirsiniz.

Sunum Ajansı Çalışma Süreci 1: Tanışma ve Brief

Bizimle formumuz üzerinden, WhatsApp hattımızdan veya sosyal medya kanallarından iletişime geçtiğinizde size bir e-mail göndeririz. Bu e-mailde bu yazıda bahsettiğimiz çalışma sürecine değinirken referans işlerimizi paylaşır; güncel ücretlendirme bilgilerimizi iletiriz. Bunu takiben size uygun en yakın saat ve tarihte online bir toplantıda bir araya gelmek için iletişime geçeriz.

Online Toplantı

Tanışma toplantımızda sizi, çalışma alanınızı ve hikayenizi anlamak istiyoruz. Özellikle de bunu aktarırken anlatma şekliniz, anlatını çizdiğiniz noktalar, sizi heyecanlandıran yerleri not alıyoruz. Bununla birlikte kısaca hizmetimize değiniyor ve sunum ihtiyacınız üzerine konuşmaya başlıyoruz. Eğer eski bir sunumunuz güncellenecek ise onun üzerinden konuşuyor, değiştirmek istediğiniz noktalara değiniyoruz.

Daha önce hiç sunumunuz yok ise başlıklarınızın üstünde duruyoruz. İki tür hizmetimiz var: Bunlardan birincisi, içerik danışmanlığı ve tasarım, ikincisi sadece tasarım.

Sunum hizmeti türlerimiz

Bu hizmetin kapsamında sizi dinledikten sonra içerik hazırlığı süreci tamamen bizde. Sunumunu yapmak istediğiniz içeriği sizin ihtiyacınıza uygun yapıya ve içeriğe dönüştürüyoruz ve onayınızı alıyoruz. Bunun için size hemen toplantı sonrasında göndereceğimiz çeşitli sorularımız var. Vereceğiniz yanıtlar bizim içerik brief dosyamızı oluşturuyor. Bu yanıtlarınızla birlikte video, fotoğraf, marka kimlik kılavuzu gibi ihtiyacımız olabilecek materalleri istiyoruz.

Sunum akışını online toplantıda sizden dinledikten ve yazılı olarak aldıktan sonra bu içeriği dikkat çekici hale getirmenin yaratıcı yollarına başvuruyoruz. Konunuza en uygun slayt yapısı, görsel hiyerarşi, renk kodları, vektörel-fotoğraf dili ile bir bütün oluşturuyoruz.

Sunum Ajansı Çalışma Süreci 2: Ön hazırlık ve onaylar

Sunumunuz için ihtiyacımız olan dosya, yazılı bilgi ve dökümlerin listesini sizlerle paylaşarak hazırlık yapıyoruz. Size muadil kuruluşların, dünyada muadil sayabileceğimiz kişi ve markaların işlerine göz gezdiriyoruz. Buradaki amaç işiniz ve sunumunuz adına fikir sahibi olmak ve gördüğümüz örneklerden daha iyi noktaya getirmek.

Sunumunuzun metni ve akışının hazırlanması

Size önceden ilettiğimiz ve yanıtlarını aldığımız soruların üzerinde durarak bir akış şeması hazırlıyor ve metninizi tamamlıyoruz. İkincil, üçüncül seviye başlıklar, öncelikli konular, gösterilecek bağlantılar, kaynakçalar gibi tüm bilgiler yazılı halde tamamlanıyor.

Görsel konseptinize ait 3 slayt onayı

Metninizle birlikte sunumunuzun görsel dil ve dünyasına ait fikir sahibi olmanız açısından size tüm slaytınızın içinden 3 slayt gönderiyoruz. Bu tasarıma bakarak renk kodları, yazı karakterleri, fotoğraf-video tercihlerimiz, grafikleri kullanma biçimimiz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bunun yanında sunumunuzun tamamlandığında nasıl görüneceğine dair kanaate sahip olabilirsiniz.

Sunum Yaptır Sunum Ajansı olarak bu ön çalışmayı size 3 iş gününde iletiyoruz. Yorumlarınızı dinliyor ve onayınız sonrasında gelecek slaytlarınızı hazırlamaya başlıyoruz.

Sunum Ajansı Çalışma Süreci 3: Teslim ve değişiklikler

Sunumunuzun metin ve görsel dünyasıyla ilgili onayını aldıktan sonra bu konseptte ilerleyerek sunumunuzu tamamlıyoruz. Grafikleriniz, renk paletleriniz, layout’larınız, fotoğraf-video seçimleriniz, vektör-ikon seçimleriniz artık bu konsepte bağlı ilerliyor.

Sıra hareketlendirmeye geliyor. Sunumunun akıcı ve etkileyici bir deneyim yaratması için slaytlarınıza konuyu tamamlayacak nitelikte yaratıcı geçişler uyguluyoruz. Bu, müşteri olarak sizin isteğinize ve kullandığımız sunum uygulamasının desteklemesine bağlı bir durum. PowerPoint ve Keynote yaratıcı geçişler konusunda başarılı uygulamalar. Fakat Google Slides için aynı şeyi söylemek zor.

Sunumunuzu size gönderdikten sonra değişiklik-düzenleme ihtiyaçlarınızın üzerinde duruyor nihai versiyonunu size gönderiyoruz. Farklı bir dilde versiyon ihtiyacınız varsa tamamlanan sunumun onayından sonra ikinci versiyonu çalışmaya başlıyoruz.

Sunum Ajansı Çalışma Süreci ile ilgili merak ettikleriniz

Sunumunuzu hangi formatlarda gönderiyoruz?

PowerPoint ile sunum istediyseniz: PPT, Video, PDF

Keynote ile sunum istediyseniz: Key, Video, PDF

Google Slides ile sunum istediyseniz: Online slide dosyanızın bağlantısı + PDF

Sunumu, slaytları hangi ekran formatlarında hazırlıyorsunuz?

Çalışmamızın öncesinde istediğiniz ekran formatını sizden öğreniyoruz. Bunun önemi şuradan geliyor: Sunum yapacağınız kongre salonu, otel vb. sahneler geniş ekranlı spesifik ölçülere sahip olabilir. Veya bu sunumu isteme amacınız öncelikli olarak fuar ekranları olabilir. Bu ekranların ölçüsünü organizatörlerden öğrenebilirsiniz.

Sunumunuza ek olarak verdiğiniz hizmetler neler?

Sunum hizmetinin kapsamında olan ama ayrıca tekliflendirerek verebileceğimiz hizmetlerimiz de var: Sunumunuzu mükemmelleştirmek adına bu hizmetlerimizden yararlanmak isteyebilirsiniz.

3D tasarımlar:

Ürününüzün 3 boyutlu tasarımını çizerek sunumunuza ekleyebilir ve her açıdan incelenmesini sağlayacak bir demo oluşturabilirsiniz.

Yatırımcı sunum örneği sunum yaptır sunum ajansı

Fotoğraf Manüplasyonu – Görsel Tasarım

Sunum tasarımından bağımsız olarak Adobe Photoshop veya Illustrator ortamında hazırlanmış tasarımlar yaptırabilir ve sunumunuza ekletebilirsiniz. Örneğin sahip olduğunuz afişin yeni bir versiyonunu yaptırarak sunuma dahil edebilirsiniz. Veya şehir ekranlarında tanıtım giydirme mock-up’ları, fotoğraf üzerinde düzenlemeler, mobil uygulama arayüzü mock-up uygulamaları vb.

Video kurgusu

Sunumunuza eklemek istediğiniz videonun içinden çıkarmak istediğiniz yerler, eklemek isteyeceğiniz müzikler, kurgusal değişiklikler varsa bu konuda destek verebiliriz. Adobe Premiere ortamında çalıştığımız bu hizmet ile video dosyanızı da sizinle paylaşabiliriz.

Spesifik olarak istediğiniz fotoğraf-videolar ve çekim

Sunumunuz için kullandığımız stok görsellerden bağımsız olarak belirli bir kaynaktan isteyeceğiniz spesifik bir fotoğraf-video varsa bunu ayrıca ücretlendirerek temin edebiliriz.

Yeni sunum konsepti çalışma

Yukarıda sunum görsel konseptini çalışırken 3 slaytlık demo isteyerek onayınızı aldığımızı paylaşmıştık. Bu onayı aldıktan sonra sunumunuzu o temaya göre çalışırız. Fakat size sunumunuzu tamamen ilettikten sonra baştan konsept istemeniz halinde, her şeyi yeni baştan yapmamız gerekecektir. Bu sebeple yeniden bir teklif çalışmamız gerekecek.

 

Özetle,

Sunum ajansımızın müşterilerimize nasıl eksiksiz ve etkili bir sunum teslim süreci sunduğunu detaylandırdık. Sunum ajansı çalışma süreci içinde ilk temasımızdan itibaren, içerik danışmanlığından tasarıma, ön hazırlıktan nihai onaylara kadar her aşamada sizinle birlikte çalışıyor, beklentilerinizi tam olarak karşılayacak şekilde yönlendiriyoruz. Amacımız, süreci sizin için mümkün olan en sorunsuz ve verimli hale getirmek. Bu kapsamda, sunumunuzun formatından ekran ölçülerine, ek hizmet seçeneklerinden değişiklik taleplerine kadar her detayı özenle ele alıyoruz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Sunumunuz ne ile ilgili, neyi hedefliyorsunuz?