fbpx

Sunum tasarımı şirket ve kuruluş içinde en önemli iş kalemlerinden bir tanesi. Kurumsal hayatta birçok profesyonel uzmanlığı olmasa bile sunum tasarımı ile uzun süreler harcıyor. Bununla birlikte içerik kurgusu ve tasarım kaygısından ötürü esas konuya odaklanmakta güçlük çekiyor. Sunum ajansı hizmetlerimiz bir kuruluşun sunumlarıyla ilgili içerik danışmanlığı, görsel konsept tasarımı ve sürekli ajans hizmetiyle işlerini kolaylaştırıyor.

Biliyor musunuz?

Yapılan araştırmaya göre bir pazarlama profesyoneli haftada ortalama 5 saatini sunum için harcıyor. (Kaynak 24Slides) Bunun içindeki gizli maliyetler şirket ve kuruluşlar için büyük kayıp demek.

 

Sunum Ajansı Hizmetlerimiz Neler?

Sunum ajansı Hizmetleri 1: Sunum içerik danışmanlığı

Sunum Saptır Sunum Ajansı ile çalıştığınız zaman sadece çok yetenekli grafikerlerle çalışmazsınız. Geçmişte portfoyünde Kristal Elma Ödülleri, Kırmızı Elma Reklamda Yaratıcılık Ödülleri, Social Media Awards, Effie Turkey gibi prestijli ödüller kazanmış, reklam ajanslarında konkur deneyimine sahip içerik üreticilerle de çalışırsınız.

Yatırımcı sunumlarında ve platformlarında bizzat bulunmuş, uluslarası firmalara sunum yapmış, ulusal ve uluslararası menşeli firmalara danışmanlık veren reklam ajansının deneyiminden yararlanırsınız.

Basit bir örnek vermek gerekirse,

Slaytınızda yer alan standart rakip analizi akışı yerine Michael Porter’ın Beşli Rekabet Analizi sistemine uygun bir içerik önerebiliriz. Veya Robert Cialdini’nin 6’lı ikna prensibinden yararlanan metodolojileri portfoyünüze katabiliriz. Sadece bununla da kalmıyor, kullandığınız uygulamalarda henüz bilmediğiniz uygulama ve eklentileri yaratıcı şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir ve sahnede daha etkileşimli sunumlar yapmanızı sağlayabiliriz.

Sunum içeriğinizi sıfırdan yazabiliriz

Bunun için ihtiyacımız olan şey sunumunuzu ve beklentilerinizi ilk önce sizden dinlemek. Sonrasında size ileteceğimiz soruların yanıtlarını beklemek. Bundan sonraki aşama slaytlarınızın, başlık ve metin  akışınızın onaylanması olur.

Mevcut sunum metninize katkılar yapabiliriz

İkna edici iletişimin araçlarından yararlanarak sunumunuzu daha etkili hale getirmek için öneriler yapabiliriz. Sunum yerinize ve türüne göre slayt uzunluğu, slayt başına metin yoğunluğu konusunda deneyimlerimizi paylaşabiliriz. Dilerseniz Slayt düzeni nedir, nasıl olmalı konusundaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Sunum ajansı Hizmetleri 2: Görsel konsept tasarımı

Kuruluşunuzun kurumsal kimliğini yeni ve yenilenen dünyanın beklentilerine en uygun çizgiye getirecek görsel dünyayı yakalamasını sağlarız. Bu, en iddialı olduğumuz konulardan bir diğeri. Hazır sunum temalarının veya yapay zeka ile üretilmiş şablon formatların aksine konseptinizi içeriğinizin üzerine uygun şekilde tasarlarız.

Bunun için kullandığımız araçlar sadece PowerPoint, Keynote veya Google Slides değil. İşimizin asıl kısmı Adobe Photoshop, Premiere, Illlustrator ve Autodesk 3ds Max gibi programlarında. Bu uygulamalarda sunumunuz için materyal üretir ve sunum programınızda materyalleri bir araya getiririz.

Görsel Tasarımdan Ötesi: Deneyim

Slaytlarınızın akıcı hale gelmesi, anlatımınıza katkıda bulunacak derecede akışa sahip olması insanların bir sonraki slaytı merak etmesine yardımcı olur. Bu da sahnede akıcı anlatımınızı destekler ve izleyicilerin sıradışı bir sunum deneyimi yaşamasına yardımcı olur. Sunumunuzun tasarımını gerçekleştirdikten sonra geçtiğimiz aşama animasyonlaştırma aşaması. PowerPoint ve Keynote uygulamalarında sıradan olmanın ötesinde yeni geçişlerle takibi daha uzun hale getirmeyi hedefleriz.

Sunum ajansı Hizmetleri 3: Yıl boyu sunum ajansı hizmeti

Yıl boyu sunum ajansı hizmeti, yıllık sözleşmeyle tüm hizmetlerimizden çeşitli kapsamlarda yararlanabildiğiniz bir hizmet türü.

Satış danışmanlığı, aylık raporlama, faaliyet raporları, yılın her çeyreğinde yatırımcı sunumu gibi süreklilik arz eden işleriniz varsa iş yükünüzü hafifletebiliriz. Bununla birlikte görsel-kurumsal çizginizi sizi daha iyi temsil eden bir noktaya çekebiliriz. Yıl boyu sunum ajansı hizmeti süreklilik gösterdiği için siz ve ekibimiz birbirini daha iyi tanır. Becerilerimizden yararlanırken işlerin hızlandığına tanık olabilirsiniz. Bununla birlikte birim başı maliyetlerinizde ciddi anlamda tasarruf edebilirsiniz.

Sunum Yaptır Tasarım Ajansı


Özetle,

Sunum türünüz veya ihtiyacınız her ne olursa olsun sizi tanıyan, isteklerinizi ve kuruluşunuzun dinamiklerini bilen ajans olabiliriz. Böylece profesyonel çalışanlarınız asıl uzmanlık sahibi oldukları alanda daha çok mesai tüketirken, bize isteklerini açıklamaları yeterli olur. Sunum ajansınız sahip olduğunuz sunum çizgisini en üst seviyeye taşırken içeriğinizi dinleyiciler için yepyeni bir deneyime dönüştürebilir. İlgi çekici hale getirebilir. Bu konuda detaylı bilgi için Yatrımcı Sunumu Nedir, Sunum Yaptır ile Çalışmanın 6 Avantajı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Sunumunuz ne ile ilgili, neyi hedefliyorsunuz?