fbpx

Yaratıcı grafik örneğimizi sizinle paylaşmak istedik. Bu video PowerPoint dosyasının video çıktısı alınmış bir hali. Bu örneği finans sunumlarını farklılaştırmak isteyen ve yeni nesil arayüzler için ilham arayanlar için hazırladık.

Videoda örneğini verdiğimiz sunum 3 grubu ve finansal sonuçlarını  yorumlarıyla birlikte aktaran bir sunum örneği. Siz de sunum dosyanızı buna benzer slayt yapılarıyla oluşturabilirsiniz.

Yaratıcı Grafik ve Veri Görselleştirme için İpucu

Finans sunumlarında ve çok fazla sayısal tablolar içeren slaytlarda PowerPoint‘in bize sunduğu grafik stilleriyle sınırlı kalıyoruz. Aslında bununla sınırlı değiliz. “Ekle” kısmından şekilleri seçerek ve onlara yaratıcı düzenlemeler yaparak kendi yorumumuzla grafikler çizebiliriz. Ayrıca bunları hareketlendirmek ve çeşitli kurgularla video sunuma dönüştürmek de mümkün.

yaratıcı grafik ve verii görselleştirme örneği

Yaratıcı Grafik Kullanmanın Finans Sunumundaki Yararları

Yaratıcı Grafik Dikkati Daha Uzun Süre Tutar

Öncelikle yüz yüze toplantılardaki finansal sunumlar dikkatlerin en çok dağıldığı sunum türleri. Ezberlenmiş grafikler, standart renk kodları ve aynı sayfa yapıları toplantı odasında dikkatlerin daha çabuk dağılmasına sebep oluyor.

Dinleyicilerin ilgilerini kendinize ekrana daha uzun süre çekebilmek için yaratıcı grafik yöntemleri deneyebilirsiniz. Güzel bir slayt nasıl hazırlanır?  yazımız da size bu konuda fikir verebilir.

yaratıcı grafik ve veri görselleştirme

Yaratıcı Grafik İçeriğinizin Niteliği Hakkında İpuçları Verir

Hayatın her alanında olduğu gibi iş yaşamında da yalnızca düşüncelerimizle değil; aynı zamanda duygularımızla da karar veririz. Sunum içeriğiniz, ortamınız, anlatıcı olarak sizin nitelikleriniz hepsi ikna edici iletişimin bir basamağı. Bu basamaklardan biri de sunum tasarımınız. Sunum tasarımınızın nitelikli ve eksiksiz olması anlatıcı ve anlattığı içerik hakkında da önemli role sahip.

Yaratıcı Grafik Anlatıcının Nitelikleri Hakkında İpuçları Verir

Yukarıda bahsettiğimiz gibi iyi hazırlanmış ve yaratıcı grafik ile yapılmış bir sunum anlatıcının iş yapış biçimi ilgili fikir verir. Sunum hazırlamanın da ötesinde anlatıcı olarak sizin işleri yaparken konuya nasıl yaklaştığınız, nasıl çözüm getirdiğiniz konusunda önemli fikirler verir.

Yaratıcı Grafiklerle Verilerinizi Daha Açık Şekilde Aktarabilirsiniz

Her tablo ve grafikte öne çıkarmak istediğiniz konu ve dikkatleri çekmek istediğiniz başlıklar vardır. Standart grafik yapıları her zaman bunu daha belirgin yapmanıza izin vermeyebilir.

Bu sayede sunumunuz daha açık ve anlaşılır hale gelebilir.

Finans sunumunda yaratıcı sunum tasarımı ve içeriğin gücü ve etkileri hakkındaki yazımız bu konuyla ilgili daha fazla bilgiye sahip.

Finans sunumları üzerine bir başka ilham verici örneğimizi görmek ister misiniz? Şirket Faaliyet Sunumu Dashboard yazımıza göz atın.

Özetle,

Veri görselleştirme için şekillere ve yaratıcı geçişlere başvurmak finans sunumları ve yatırımcı sunumları için ayrıştıcı bir yöntemdir. Bu yöntemleri kendi yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü kullanarak üretmeniz mümkün. Fakat finans sunumunda yaratıcı görselleştirme konusunda destek almak isterseniz bize yazabilirsiniz.

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.
Sunumunuz ne ile ilgili, neyi hedefliyorsunuz?